Klimato atšilimas? Aš taip nemanau…

IMG_326Štai taip šiuo metu atrodo augalų mylėtojai 🙂 sustirę ir nelaimingi… Pavasaris jau turėjo būti kieme, bet deja deja…

Beje, šitų varveklių irgi nebeliko. Praeitą savaitgalį vėjai taip daužėsi, kad visus varveklius į šipulius suskaldė. Ir miskantų šluotas, visai gerai per visą žiemą atlaikiusias, sudraskė į skutus. Vienu žodžiu, nebeliko jokių žiemos pliusų (aš jų ir taip nedaug matau), o minusų – dar iki kelių…

O sako – klimato atšilimas, klimato atšilimas… Beje, apie  jį. Kaip tik skaitinėdama spaudą,article-2294560-18B8846F000005DC-184_634x427 aptikau čia tokį grafikėlį, kuriame gana akivaizdžiai matosi, kad galbūt to klimato atšilimo karksėtojai klysta, o teisūs tie, kurie prognozavo ateinantį ‘mini-ledynmetį’?

Tai štai, trumpai paaiškinu, kad ta spalvota rausva zona iliustruoja prognozuojamas vidutines metines temperatūros (75 ir 90 proc. tikimybes), o štai juoda riebi linija rodo realius skaičiukus. Ką čia ir bekomentuoti….

Bet ką čia, žmogus, darysi. Kaip sako, jei kažkas yra neišvengiama, reikia stengtis atsipalaiduoti ir bandyti pasidžiaugti…

Ta ir bandau daryti…. Sparčiai ir dideliais kiekiais sėju įvairias sėklas. O kadangi jų skirtingų

Dygsta ežiuolės sėklos

Dygsta ežiuolės sėklos

nemažai, tai nusprendžiau šiemet pereiti prie daiginimo popieriuje.  Esu taip bandžiusi ir anksčiau, bet paprastai tik didesnes sėklas, pvz.pomidorų. Šiemet visai neviliojo mintis namų apstatyti 50-60 dėžučių (ir dar jas saugoti nuo katino), o čia dar ir paskaičiau Nancy Ondra rašinį apie tokį daiginimą, ir nusprendžiau – what the hell 🙂 Tai štai, dabar visos sėklos telpa keletoje dėžučių. Kasdien jas išimu, pravėdinu, apžiūriu. Sėkloms sudygus, jas tiesiog po vieną išsodinu į daigyklas. Ir stratifikuoti taip patogu  – žymiai lengviau šaldytuvą padėti 10 maišelių nei 10 dėžučių su sėklomis. Aišku, yra savi niuansai – reikia turėti neblogas akis bei ilgesnius nagus , kad po to tas sėklas netraumuojant išimti; taip negalima sėti mažų sėklyčių (šiaip galima, bet po to labai jau sunku sugraibyti tuos daigelius); sudygus ilgai laikyti popieriuje negerai (šakniaplaukiai prisisiurbia prie popieriaus). Bet kol kas esu patenkinta procesu 🙂

Na, ir aišku džiaugiuosi gražiais ūgliais bei žiedeliais savo ‘žiemos sode’ (hm, ir netgi tas prašmatnus pavadinimas pradeda įgauti prasmę – už lango tai žiema normali, o štai čia viskas auga ir žydi 🙂 )

Geum 'Prinses Juliana;

Geum ‘Prinses Juliana;

Thalictrum dasycarpum

Thalictrum dasycarpum

Cirsium rivulare 'Atropurpureum'

Cirsium rivulare ‘Atropurpureum’

Polemonium 'Heaven Scent'

Polemonium ‘Heaven Scent’

Achillea 'Moonshine'

Achillea ‘Moonshine’

Geranium 'Blue Sunrise'

Geranium ‘Blue Sunrise’

Geranium wlassovianum

Geranium wlassovianum

Thalictrum ichangense 'Evening Star'

Thalictrum ichangense ‘Evening Star’

Campanula 'Kent Belle'

Campanula ‘Kent Belle’

Gero, nors ir šalto, savaitgalio visiems 🙂

Įrašo “Klimato atšilimas? Aš taip nemanau…” komentarai: 4

 1. Auksė

  Kiek gali tęstis tie šalčiai ?! Net žiemą nebuvo tokių žvarbių vėjų 😦 Negalima taip ! Aš labai pasipiktinusi, tokiu pirmuoju pavasario mėnesiu. Bet sakoma, jeigu šaltas kovas, bus šiltas gegužis. Reikia tikėtis :).
  Rasa, norėjau paklausti, o kaip sudygusias sėklytes į daigyklėles reikia dėti ? Ar užžerti šakneles žemėmis ar užteks lengvai įspausti jas į žemę ? Kaip nepažeisti mini augaliuko ? Niekada nebandžiau taip daiginti sėklyčių, bet ko gero tai visai geras būdas ir daigumas turėtų būti geresnis. Tik vat kaip gražiai sudėlioti tuos mini augaliukus, jų neaplaužant.
  O tas Jūsų žiemos sodas, tai toks nuostabus dalykas ! Net pavydu :).
  Gero savaitgalio !

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Teisybė, Aukse, baisus reikalas, toks pavasaris. Gal reiktų skųstis į Strasburą 🙂 bet pas juos situacija panaši…
   Dėl sėklų – jų perkėlimui naudoju kiniškus pagaliukus valgymui 🙂 padarau nedidelę duobutę, sudygusią sėklą pastatau daugmaž vertikaliai ir užžeriu žemėmis. Tada paviršių supurškiu, daigyklą padedu pamirkti į padėklą su vandeniu, ir viskas.

   Gero savaitgalio 🙂

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s