Magnolijų dienos

Magnolijos tęsia savo šou toliau. Gaila, kad staiga užėjo tokie karščiai – žiedai byra akyse, o jų vietą po truputį užima  šviežia lapija. Bet dar pasidžiaukime… Japoninė magnolija (Magnolia kobus) stebina ne tik žiedais, bet ir nepaprastai tobula lajos forma.  Viso jaunos šakutės lenktos į viršų, ir dengia viena kitą kaip kokie kankorėžio žvynai.

IMG_3586

O taip žiedai skleidžiasi dienos bėgyje…IMG_3588

IMG_3591

IMG_3611Puošnumu neatsilieka ir žvaigždinė magnolija (M.stellata). Tiesą sakant, tokio gausaus žydėjimo nepamenu – krūmas tiesiog aplipęs žiedais.

IMG_3597

IMG_3606O apie šitą augalėlį rudenį sakiau (po to , kai jis visą vasarą skleidė žiedus be sustojimo) – na, jei jis peržiemos gerai, jaučiu, prabus nauja meilė.  Jis ne tik peržiemojo – jau sniegui nutirpus, džiugino žalias kilimas, o pirmi žiedai pasirodė prieš savaitę. Ką galiu pasakyti – I’m in love… Spėkite, kas šiemet mano pirkinių sąrašuose? teisingai, daug nauju tiesiaragės našlaitės (Viola cornuta) veislių… o jų oj kiek daug.  ir kada ateis ta diena, kai sau pasakysiu – aj, jokių įdomių augalų nebematau 🙂 ? Vėl teisingai 😉 – niekada…

Vos nepamiršau 🙂 tiesiaragė našlaitė ‘Martin’

IMG_3613IMG_3614

Advertisements

6 thoughts on “Magnolijų dienos

 1. Loreta

  Nuostabios magnolijos, net neatrodo, kad tai gali būti “ant” Lietuvos :).
  Ir labai džiaugiuosi, kad tiesiaragė našlaitė “Martin” taip puikiai pasirodė tikiuosi ir dauginasi netingėdama – turiu jai vietos ;).

  Atsakyti
 2. Aistė

  Našlaitės labai dailios. Lauksiu atsirandant Kitokių augalų kataloge. Tik kaip jos įsipaišys į visą dabartinių aukštaūgių “meilių” draugiją? Ar bus dar vienas naujas gėlynas ?

  Atsakyti
   1. Vaida

    Bandau ieškoti informacijos apie tiesiarages našlaites internete, visur randu, kad tai dvimečiai augalai, dažniausiai sėjami. Ar pas jus šios našlaitės daugiametės?

   2. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius

    Vaida, bent jau tos, kurias auginu (veislinės, dauginamos vegetatyviškai), tikrai ne dvimetės. Tačiau žydi tikrai geriausiai, kol jaunos. Tad norint gausaus žydėjimo, verta jas atjauninti kas kokius 3 metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s