Magnolijų dienos

Magnolijos tęsia savo šou toliau. Gaila, kad staiga užėjo tokie karščiai – žiedai byra akyse, o jų vietą po truputį užima  šviežia lapija. Bet dar pasidžiaukime… Japoninė magnolija (Magnolia kobus) stebina ne tik žiedais, bet ir nepaprastai tobula lajos forma.  Viso jaunos šakutės lenktos į viršų, ir dengia viena kitą kaip kokie kankorėžio žvynai.

IMG_3586

O taip žiedai skleidžiasi dienos bėgyje…IMG_3588

IMG_3591

IMG_3611Puošnumu neatsilieka ir žvaigždinė magnolija (M.stellata). Tiesą sakant, tokio gausaus žydėjimo nepamenu – krūmas tiesiog aplipęs žiedais.

IMG_3597

IMG_3606O apie šitą augalėlį rudenį sakiau (po to , kai jis visą vasarą skleidė žiedus be sustojimo) – na, jei jis peržiemos gerai, jaučiu, prabus nauja meilė.  Jis ne tik peržiemojo – jau sniegui nutirpus, džiugino žalias kilimas, o pirmi žiedai pasirodė prieš savaitę. Ką galiu pasakyti – I’m in love… Spėkite, kas šiemet mano pirkinių sąrašuose? teisingai, daug nauju tiesiaragės našlaitės (Viola cornuta) veislių… o jų oj kiek daug.  ir kada ateis ta diena, kai sau pasakysiu – aj, jokių įdomių augalų nebematau 🙂 ? Vėl teisingai 😉 – niekada…

Vos nepamiršau 🙂 tiesiaragė našlaitė ‘Martin’

IMG_3613IMG_3614

Reklama

Įrašo “Magnolijų dienos” komentarai: 6

 1. Loreta

  Nuostabios magnolijos, net neatrodo, kad tai gali būti “ant“ Lietuvos :).
  Ir labai džiaugiuosi, kad tiesiaragė našlaitė “Martin“ taip puikiai pasirodė tikiuosi ir dauginasi netingėdama – turiu jai vietos ;).

  Atsakyti
 2. Aistė

  Našlaitės labai dailios. Lauksiu atsirandant Kitokių augalų kataloge. Tik kaip jos įsipaišys į visą dabartinių aukštaūgių “meilių“ draugiją? Ar bus dar vienas naujas gėlynas ?

  Atsakyti
   1. Vaida

    Bandau ieškoti informacijos apie tiesiarages našlaites internete, visur randu, kad tai dvimečiai augalai, dažniausiai sėjami. Ar pas jus šios našlaitės daugiametės?

   2. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

    Vaida, bent jau tos, kurias auginu (veislinės, dauginamos vegetatyviškai), tikrai ne dvimetės. Tačiau žydi tikrai geriausiai, kol jaunos. Tad norint gausaus žydėjimo, verta jas atjauninti kas kokius 3 metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s