Apie Seimo fontaną – aš už

IMG_4194

Kadangi tiek jau visur rašė apie Seimo fontano virsmą į gėlyną, aišku, man būtinai reikėjo ten užsukti ir pamatyti savo akimis 🙂 Kadangi šeštadienį teko lankytis Žvėryne svečiuose, tad tuo pačiu sulaksčiau iki Seimo. Ir ką, man patiko, ir netgi labai.IMG_4187

Aišku, lyginant su tuo, ką mačiau pradinėse nuotraukose interneto portaluose, vaizdas jau buvo kiek kitoks. Panašu, kad pirminiame etape vyravo baltos ir rausvos spalvos – vienmetės chrizantemos, maži jurginukai, kleomės, kosmėjos, ašuotės. Labai santūru ir elegantiška. Tačiau man lankantis, gėlynas jau buvo užsodintas gerokai tankiau, atsirado nemaža dozė raudonų pelargonijų (matyt, įsiklausius į Seimo gudruolių kritiką), kanų, žydrūnų. Žiūrint iš arti, asortimentas toks lyg augalų sandėlyje būtų įvykęs sprogimas, t.y. principu ką turėjome, tą ir sodinome.  Bet bendras vaizdas man visvien gražus (o pelargonijos, beje, labai gražaus sodraus raudonumo)

IMG_4190

Straipsnių antraštės spaudoje teigė – ‘Jaunimas sako ‘Taip’ Seimo fontanui’ 🙂 smagumėlis, vadinasi, aš save galiu drąsiai priskirti prie jaunimo 🙂 Man smagu, kad nebuvo nueita iki skausmo nuzulintu tradiciniu keliu, kaip kad viena Seimo narė išsireiškė: ‘jovalas kažkoks, galima gi buvo įprastai, pelargonijomis užsodinti’… Galima, bet ar reikia? džiugu, kad nepabijota eksperimentuoti.

Netrukdo man labai ir ta apšiurusi piramidė. Šiuo metu ji aptraukta tokiu žemėlapiu, bet, manau, galima vėliau ir apipavidalinti kokia įdomesne medžiaga, ir būtų modernus akcentas. Kodėl Paryžiuje šalia senovinių Luvro rūmų stiklinė piramidė niekam netrukdo, o štai Vilniuje tarp modernių  pastatų ji netinka?

IMG_4191

Stilistiškai toks gėlynas man čia atrodo gražiai. Visi pastatai aplinkui sunkūs, masyvūs, tad purus, ažūrinis pievos lopinėlis gražiai atsveria visą tą betoną.

IMG_4192

Tačiau vieną dalyką tikrai kritikuočiau – kodėl vienmečiai augalai? tokiame plote tikrai gražiai atrodytų želdynas a la Oudolf, ir sodinti jį reiktų tik vieną kartą.  Galima tik daugiamečiais augalais. Galima iš daugiamečių suformuoti želdyno karkasą, kurį kasmet galima būtų apsodinti vienmečiais augalais pagal tam tikrą pasirinktą spalvinę schemą. Įdomiais vienmečiais, ne petunijomis – patagoninėmis verbenomis, kleomėmis, kosmėjomis, ir t.t. Gal įvyks stebuklas, ir po metų dvejų Vilniaus centre turėsime savo nuosavą lietuviško natūralistinio apželdinimo pavyzdį?

Įrašo “Apie Seimo fontaną – aš už” komentarai: 6

 1. Elė

  Kaip tik šiandien kitame forume apie tai rašiau – apie šį fontaną. Kad jis pralenkė mano lūkesčius, nes išgirdus “gėlynas“ aš jau mačiau tas pelargonijas… Ir vėlgi – kaip ir tu pastebėjau, kad pradžioje buvo pastelė, dabar margiau. Sutinku su tavo nuomone.
  Minėtame forume jis buvo iškritikuotas, todėl sukirbėjo abejonė ar oudolfiškos pievos rastų čia savo vietą..
  O Seimo nariai tai galėtų nedemonstruoti savo skurdaus skonio ir tiek. Taigi ne jų kiemas, tegu pasilaiko tą nuomonę sau.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Paskaitinėjus komentarus internete, man irgi kažkiek liūdna pasidarė.
   O šiaip tai juokingi tų pačių seimūnų pareiškimai – oj, ir ką užsieniečiai pagalvos, kaimas kažkoks vidury Vilniaus 🙂 O tie užsieniečiai matę ir ne tokio dydžio želdynų, toks stilius miesto želdiniuose anokia čia naujiena tiek Europoje, tiek ir Amerikoje.
   Kai buvau prie fontano, žmonių buvo nedaug. Bet ir tų pačių nuomonės buvo labai pasidaliję. Vieni sakė – ‘primėtė šiukšlių čia visokių, jovalas kažkoks’; o kiti kalbėjo ‘Nu gal ir nieko čia ta a la pieva’ 🙂

   Atsakyti
 2. Lidija

  gelyno ideja grazi, taciau kaip vertinti fakta, kad praradome pati fontana?
  Ir tos nuskaldytos plyteles bei apluze suoliukai rodo kad viskas daroma del akiu ir paskubomis. Kai kitais metais nebepirmininkausime Europos Sajungos Tarybai kaip atrodys si vieta?

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Fontanas buvo gražu, tas tiesa… Bet, jei tikėti oficialia versija, jo tvarkymas bei remontas būtų kainavęs kažkiek tai milijonų. Ko gero, nesužinosim, tai tiesa ar ne, bet jei iš tikro taip buvo, akivaizdu, kad kažką visvien reikėjo daryti su tuo baseinu. Nes tai kas yra dabar visvien yra gražiau nei aplūžęs fontanas. Kodėl pasirinktas trumpalaikis sprendimas (vienmečiai augalai), negaliu pasakyti – norėta daug žiedų greitai? bandymas patikrinti publikos reakciją? Daugiamečiai žoliniai augalai tikrai taip greitai nebūtų parodę viso gražumo… Bet jei fontano likimas bus sprendžiamas šia linkme, tikrai būtų ekonomiškiau ir protingiau būtų želdinti būtent tokiais augalais. Kadangi nelabai tikisi, kad staiga ims ir atsiras tie milijonai fontano atstatymui 🙂 tai nebūtų toks jau ir prastas sprendimas.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s