Seimo fontanas. Atnaujinta

Taip jau atsitiko, kad šeštadienio vakarą teko eiti pro Seimo fontaną. Na ir kaipgi galėjau praeiti nepatikrinus, kaip ir kas… Patikrinau, ir turiu pasakyt, jis vis dar man patinka 🙂 Tiesa, raudonoms pelargonijoms nelemta buvo ilgai ten raudonuoti. Iš pradžių pagalvojau, kad gal jau iškastos ir iškeliavę į turgų. Be ne, yra, tik labai suvargę ir beveik nežydinčios. Tad bendra spalvinė paletė vėl sugrįžusi į pradinę – melsvą/rausvą/baltą.

Nuotrauka1875

O šiaip – gražu, spalvinga… tik taip norėtųsi vietoj tų miltuotųjų šalavijų daugiamečių Salvia nemorosa ‘Caradonna’  … vietoj vienmečių chrizantemų – bobramunių ‘Lemon Maid’… Svajoti juk neuždrausta 🙂

Nuotrauka1878

Nuotrauka1882

Nuotrauka1881

Nuotrauka1883

Nuotrauka1876

Nuotrauka1874

Įrašo “Seimo fontanas. Atnaujinta” komentarai: 9

 1. Elė

  Neužilgo jau galima bus apžiūrėti ir Bernardinų sodus. Nuotraukos jau delfyje, tai susidaryti įspūdį galima ir dabar. Jei nebūtų buvęs toks sukurtas burbulas ‘mes atkuriame istorinį parką’, tai nieko ir nesitikėtum. Dabar gi… nu iš tiesų Basanavičiaus g. Palangoje primena.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Aš irgi nuotraukas prisikišusi ištyrinėjau 🙂 … bet sau pasakiau – ramiai, kantrybės, pirma savo akimis reikia pamatyti, gal net pavasario palaukti.
   Bet taip, kol kas vaizdas toks .. nothing to write home about . Ir kokia prasmė prisodinti tiek vienmečių ant rudens?

   Atsakyti
   1. Elė

    Bandžiau ir aš sakyti sau – pirma reikia savom akim pamatyti. Bet vistiek negaliu liūdesio nuslėpt. Vienmetės, turbūt, kaip ir visa kita – reik publikai VAIZDŲ. Kad būtų efektas iš karto. Nelabai kam ir pasakysi – na žmonėms gražu.

   1. Giedrė

    Sveiki,
    Ir šiemet bus gėlės sodinamos…
    Dėl daugiamečių – didis klausimas, nes bręsta fontano rekonstrukcijos projektas, bet kita vertus, jas tinkamu metu būtų galima persodinti į kitus miesto gėlynus…
    Gal Jūs kaip profesionalai – turėtumėte daugiau pastebėjimų dėl rūšių, spalvinės gamos ar panašiai?
    Ačiū, Giedrė

   2. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

    Sveiki, Giedre,
    labai smagu girdėti, kad yra tikimybė, kad ir šiemet ši idėja gyvuos 🙂 vienu pavidalu ar kitu.
    Sunku vienareikšmiškai išrašyti konkretų receptą tinkamų augalų mix’ui, juolab kad visuomeniniuose projektuose augalų parinkimo kriterijai ne visuomet atitinka logiką, kuria vadovautumės, sodindami želdyną privačioje erdvėje 🙂
    Bet, be abejonės, būtų ekonomiškiau sodinti daugiamečius. O tikslas turėtų būti sukurti nedidelę ekosistemą, atitinkančią esančias sąlygas (pirmiausiai, dirvožemį, kuris ten dirbtinai supiltas), kuri vėlesniais metais tiesiog gyventų savo gyvenimą – t.y. nors pavieniai augalai galbūt ir išmirtų, bendras vaizdas būtų gražus. LAbai didelį įdirbį šioje srityje (visuomeninių želdinių) turi vokiečiai, apie tai ruošiausi kaip tik artimiausiu metu rašyti.
    Dėl spalvų parinkimo – tai kažkiek priklauso nuo to, kos siekiamas galutinis vaizdas. Jei tai turėtų variacija P.Oudolfo tema, spalvos būtų ryškesnės, kaip kad ankstesniuose jo darbuose (nes modernus matrix stiliaus želdynas kažin ar sueitų tokioje prestižinėje vietoje 🙂 ); jei bandyti daryti a la lietuvišką versiją, greičiausiai spalvinė gama turėtų būti kiek santūresnė (nes juk ir gamtoje pas mus ne tiek jau daug ryškiai žydinčių augalų, nebent labai skurdžiose pievose). Tačiau faktas tas, kad yra šimtai puikių, nereiklių, šalčiui atsparių augalų, tinkamų tokiam projektui. Ir tai nebūtinai turi būti brangūs, nauji veisliniai augalai, greičiau atvirkščiai, jie turėtų būti naudojami tik kaip akcentai, o masę galima padaryti iš paprastesnių variantų.
    Bet jei man reikėtų pasvajoti ir nuspręsti, kas čia dabar bus – rinkčiausi ankstesnį ‘olandiškos bangos’ stilių su didesniais blokais nereiklių, bet spalvingų daugiamečių, juos ‘skiesčiau’ dekoratyvinių žolių šuorais. Tokį želdyną yra lengva prižiūrėti (nereikia didelės kvalifikacijos, kad vienodų augalų bloke pamatytum kitokį augalą, t.y. piktžolę 🙂 ), spalvingas, greitai augantis – modernesnis intermingling tipo želdynas yra iš tikro sunkiau prižiūrimas. Tada prikaišioti į tarpus svogūnų – tulpių, česnakų ir t.t.
    Tai tokie pasvajojimai,
    Rasa

    PS Visas rašinėlis gavosi 🙂 jau galima būtų perkvalifikuoti į tinklaraščio postą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s