Gal pavasaris veikia?

Nežinau, senstu, ar čia pavasaris taip veikia… bet sugalvojau tokią štai akciją-atrakciją 😉 :

Picture 283 - CopyVIENAM ŽMOGUI (ŠEIMAI, ORGANIZACIJAI AR PAN.) ŠIEMET NEMOKAMAI SUKURSIU DAUGIAMEČIŲ  ŽOLINIŲ AUGALŲ GĖLYNĄ (NATŪRALISTINIO ŽELDINIMO STILISTIKOS)

Gėlyno dydis – ne daugiau 15-20 kv.m (gali būti ir keli ploteliai, bet bendroje sumoje plotas neturėtų būti didesnis)

Vieta – Vilnius arba 10-15km už jo ribų.

Pirmenybė – objektams, kur gėlynas bus skirtas vaikams, neįgaliems bei seneliams; tačiau tikrai svarstysiu ir kitus variantus, tad pabandykite įtikinti 🙂 konkrečių kriterijų, pagal kuriuos rinksiuosi, nėra … tiesiog tikiuosi pajusti tą tinkamiausią, kuriam labiausiai to reikia.

Gėlynas bus natūralistinio želdinimo stilistikos (olandiškos bangos), tad akivaizdu, kad gavėjui šis stilius turėtų labai patikti. Ne paslaptis, tai nėra tinkamas stilius bet kuriam žmogui… vieniems tai neišpasakytas grožis, kitiems gi – jovalas 🙂 Dalis želdinamo ploto tikrai bus skirta dekoratyvinėms žolėms.

Tinkamus augalus rinkčiau aš pati, iš to, ką turėsiu tinkamo birželio pradžioje. Jokiu būdu tai nebus nupiepę liekanos – tiesiog kai kurių augalų, kartais netgi labai gerų, lieka per dideli likučiai, o gėlyne jiems tikrai bus geriau nei komposto dėžėje. Spalvas, be abejo, paderinsime su gavėju (tačiau didelio pageidavimų koncerto nebus)

Sodinimas vyktų maždaug birželio pirmoje pusėje, iki to laiko vieta gėlynui turėtų būti paruošta iki blizgesio. Tada aš atvažiuosiu su augalais, ir apgyvendinsiu juos naujoje vietoje 🙂

Kokio įsipareigojimo tikiuosi iš gėlyno gavėjo? Pirmiausia, jis turės jį mylėti ir rūpintis 🙂 kaip žinia, tokio stiliaus gėlynai nėra labai reiklūs priežiūrai, laistymui ar tręšimui, bet pirmus kelis metus paravėti teks. Taip pat gavėjas turės pats gerai pasiruošti vietą gėlynui – kuo geriau paruošite, tuo mažiau vėliau ravėti teks.

Motyvacinius laiškus priiminėsiu iki š.m. balandžio 26d (el.paštą rasite Kontaktų skyrelyje). Reiktų keleto nuotraukų tos vietos, kur turėtų būti numatomas gėlynas (išrinkta objektą vėliau aplankyčiau ir pati). Į visus laiškus atsakysiu, tačiau pasirinktas bus tik vienas 🙂

Lyg ir viskas 🙂 O dabar laukiu…

Įrašo “Gal pavasaris veikia?” komentarų: 19

 1. Birutė

  Laba diena, Rasa.
  Net kvapą užėmė nuo tokio dosnaus pasiūlymo. Labai norėtųsi, kad šis gėlynas atsirastų kokioje viešoje Vilniaus erdvėje, kad būtų prieinamas daugeliui vilniečių. Seniai svajoju apie siūbuojančias daugiametes žoles terasose prie mūsų Operos ir baleto teatro. Tada būtų puikus vaizdas ir nuo gatvės, ir nuo teatro. Gal tada nedominuotų aptrupėjęs raudonas granitas, nustelbdamas mažutes vienmetes. Aišku, ten plotai kiti, ir savivaldybė į savo valdas nelabai įsileidžia.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Taip, Birute, aš irgi mieste matau daug visokių nedidelių erdvių, dažnai jau įrėmintų kokias betoniniais bortais ar atraminėmis sienelėmis, kurias be didelių sąnaudų būtų galima paversti į šiuolaikiškus želdynus. Neseniai Kaune, Laisvės alėjoje, stebėjau tuos įvairių aukščių apvadus aplink medžius, užpildytus skurdžiais a la vejos gabalėliais, ir galvojau – koks būtų gražus sprendimas juos užpildyti įvairiais kiliminiais augalais ir tinkamomis žolėmis. Net žemės nereiktų ruošti, tik sukultivuoti, ir prisodinti. Patys paprasčiausi augalai, pvz. stambiašaknis snaputis, tokio ilgio ruože atrodytų puikiai.

   Atsakyti
 2. Toma

  Natūralistinia gėlynas yra be proto gražus. Mums gėlyna “nupaišė“ Goda Characiejienė. Užsakė pas jus apie 200 vnt. gėlių ir įv. žolių. Pernai buvo pirma vasara. Nepaprastai gražu. 🙂

  Atsakyti
 3. Ingrida

  Rasa, jūsų idėja nuostabi! Jei prireiktų papildomų rankų sodinant – mielai padėsiu. Ir sutinku su Birute, norėtųsi, kad tokio stiliaus gėlynai būtų matomi ne tik privačiuose soduose… Senelių namuose, darželiuose, ligoninėse ar šiaip netikėtose vietose 😉 Nekantriai lauksim “nugalėtojo“ paskelbimo 🙂

  Atsakyti
 4. gitana.sgz

  Sveiki, Rasa

  Labai grazi ir sveikintina jusu ideja. Pritariu tokiems dalykams, linkiu Jums sekmes siame projekte, tikiuosi pamatysime Jusu grazaus darbo rezultata.

  P.S. Gal tai visai ne mano reikalas, bet gal netgi galeciau rekomenduoti tokia seima. Kol kas nezinau, ar jiems to reikia, bet kuriasi naukoje sodyboje kaip tik panasiu atstumu nuo Vilniaus. Nezinau Jusu atrankos kriteriju, bet, jei domintu, galeciau pasiteirauti pas tuos zmones. Kalba eina apie gerbiamo Tomo Serno seima. Jie ketino kurti pakelta rozyna, kad gerb. Tomas galetu su vezimeliu privaziuoti ir pats kazkiek tvarkytis. Taciau gal Jusu ideja jiems taip pat labai patiktu.

  Dar karta sveikinu Jusu ideja.

  Sent from my iPad

  >

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki, Gitana. Taip, be abejo, labai tinkamas kandidatas – jei tik patiems žmonėms to reikia 🙂 Rožyno kurti kaip ir neplanavau 🙂 bet turint pašonėje Sibirkos rožyną, manau, galima svarstyti ir tokį variantą. Tik darbų tvarka turėtų būti kitokia – pirma sodinti rožes (dabar jau tik iš vazonų), o daugiamečius galbūt tik ant rudens). Bet kokiu atveju, jei žmonėms to reikia, parašykite (arba jie patys) man į el.paštą.

   Atsakyti
 5. Kristina

  Va kokia jus saunuole, Rasa! Galiu tik palinket, kad sios nuostabios dovanos gavejas myletu augalus tiek pat kiek jus! ( Na gal ir galima truputi maziau, bet tik vos vos:;)

  Atsakyti
 6. Milda

  Rasa, ech, jeigu būčiau Rudaminos valdžioje, tai taip norėčiau sutvarkyt tą žiedą, kur sankryžoje prie autobusų stotelės. Suprantu, kad olandiškoji banga prasilenkia su tuteišiškąja, na bet bent pasvajojau 🙂

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Aha, Milda, tas žiedais tai supertinkamas, seniai jau aš jį stebiu 🙂 mintis – gal man pavardę reiktų pasikeist į Lavrinovič, ir būtų žalia šviesa :)))

   Atsakyti
   1. Milda

    Arba kažkaip bolotiruotis Rudaminos valdžion. Bet tai ne, per visas kovas del valdžios, prapultų geroji energija, taip reikalinga augalų auginimui. Reik surast kokį statytinį, kuris paskirtų tamstą visos Rudaminos gėlynų valdytoja :-D.
    O sugalvota akcija-atrakcija labai graži, linkiu gero pasirinkimo!

   2. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

    Kad bolotiruotis į vietinę valdžią, ta jau tikrai reiktų pavardę keistis 😀 aš gal geriau koncentruosiuos ant augalų auginimo, jie nepolitikuoja 😉

 7. Atgalinis pranešimas: KITOKIE AUGALAI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s