Rūgties Persicaria amplexicaulis veislių palyginimas

Šiandien tvarkydama naują augalų katalogą ir ieškodama jam nuotraukų, radau šitą nuotrauką, kažkada išsisaugotą. Nuotrauka rasta kažkur internete, ir, deja, nepasižymėjau, iš kokio šaltinio 😦

Taigi, iš kairės: ‘Spotted Eastfield’, ‘Cottesbrook Gold’, ‘J.S.Caliente’, ‘Blackfield’, ‘Firetail’, ‘Firetail’ sėjinukas, ‘Taurus’, ‘Inverleith’, ‘Orangefield’, ‘Pink Elephant’, ‘Rosea’, ‘Alba’.

Spotted Eastfield - Cottesbrook Gold - J.S. Caliente - Blackfield - Firetail - Sämling Firetail - Taurus - Inverleith - Orangefield - Pink Elephant - Rosea - Alba

Labai patinka man tokie palyginimai – iš karto matosi, kaip skirasi įvairių veislių žiedynai, jų dydi, storis, atspalviai. Be abejo, tai ne išsamus palyginimas. Ši rūgtis labai populiarus augalas, veislių yra gal kelios dešimtys.

Ir prie visos šitos įvairovės, kaip nekeista, mano mėgstamiausia – elementari ‘Alba’. Nuotraukoje lyg ir nieko ypatingo, bet realiai labai gracingas augalas. Taip pat, skirtingai nuo spalvingesnių veislių, ‘Rosea’ ir ‘Alba’ auga labai stačios.

IMG_9702 - Copy

Reklama

Įrašo “Rūgties Persicaria amplexicaulis veislių palyginimas” komentarai: 4

 1. Jurga

  O kaip su jų atsparumu mūsų žiemoms, turiu Taurus ir niekaip neperprantu. Pirmąkart sodinta, greit įsikabino ir vaizdą iškart pademonstravo, po kurio laiko išskirsčiau, užsodinau didesnį plotą visos prigijo, per sezoną suvešėjo, o po žiemos geriausiu atveju kas antras augalas išgyveno. Iš išlikusių vėl jokio vaizdo, pavasarį šalnos pakando ir per sezoną jau neatsigavo. Gal kitos veislės atsparesnės? Nes šitas augalas mano vienas mėgiamiausių.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   KIek suprantu, atsparumas šalčiui kažkiek priklauso nuo veislės. Bet vienos taisyklės laikausi religingai 🙂 sodinti tik gegužę/birželį, kad spėtų įsišaknyti ir pasiauginti antžeminę dalį. “Taurus’ auginu seniausiai, gal kokius 8 metus, jokių problemų nesu turėjusi. ‘Alba’ ir ‘Rosea’, ‘Fat Domino’, ‘Orangefield’ nekelia bėdų. Taip, pavasarį, jei šalnos vėlyvos, gali apšąlti, bet tas tik pagadina lapus, kažkokios didesnės žalos nesu pastebėjusi.

   Atsakyti
   1. Jurga

    Kiek pamenu skirsčiau tikrai pavasarį, tik sodinau į vazonus, o į žemę sodinau turbūt vasarą, nes spėjo gražiai suaugti. Aš galvoju, kad mano atveju tikriausiai bus kalti užšalimai be sniego dangos. Jau eilę metų pirma šalčio gaunam, o sniegas pasirodo gerokai vėliau. Ar jūs mulčiuojat rūgtis?

   2. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

    Ne, Jurga, nemulčiuoju. Bet jos tiek lapų priaugina, kad pačios save ir užsimulčiuoja 🙂 Ir pavasarį neskubu nuo jų nurankioti lapų, tiesą sakant, ir nebūtina

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s