Ir vėl sukasi naujas ratas…

Na ką, jau kelinti metai mano tinklaraštis vos dvėsuoja :/ Kodėl?

Pagrinde todėl, kad visas pastangas mečiau į Facebook’o  kultivavimą – greičiau, dinamiškiau, spartus grįžtamasis ryšys. Daugiau savo veiklos parodai, labiau matosi, kuo kiti gyvena.  Asmeniškumų FB aš neviešinu, tai man yra grynai darbo įrankis, ir, kaip laikas parodė, labai efektyvus darbo įrankis, ir puiki priemonė ryšiams megzti ir palaikyti.

Bet yra ir savų trūkumų… Informacija į FB nugula kaip į juodą dėžę. Praėjus kuriam laikui, nebeprisimeni, kada, ką ir kur buvai įkėlęs. Ką bedėtum, išliekamoji vertė yra nulinė. Na, ne tai, kad jaučiuosi gaminanti pasaulinio lygio turinį 🙂 bet neretai pati pavargstu ieškoti kokios nuotraukos, kurią, žinau, esu įkėlusi.

Tinklaračio palaikymas gi užima daugiau laiko… bet kas dar labiau demotyvuoja, tai tas jausmas, kad rašai į savotišką juodą skylę, kosmosą, kur žinutė eina ir nueina kažkur neaišku kur. Ir nežinai, pasiekė ką nors, nepasiekė? – galbūt čia toks lietuviškas temperamentas, mažai komentuoti ir dalyvauti diskusijose (jei diskusija ne apie politiką ar krepšinį 😀 )

Vienu žodžiu, metas spręsti iš esmės – būti tinklaraščiuo toliau, ar nebūti? Nes kol kas tai lyg ant kokio mozolio mintų 🙂 – tinklaraštis kaip ir yra, ir įdirbis jau šioks toks (apie 10 metų)… bet gal tiesiog atėjo jam metas išeiti atsargon, kaip kokiam mygtukiniui telefonui? Nes pabaiga nebūtinai yra blogas dalykas, dažnai juk būtent ji duoda pradžią ir postūmį kažkam naujam.

Taigis… ar yra kokių minčių? nuomonių?

Įrašo “Ir vėl sukasi naujas ratas…” komentarų: 41

 1. Jūratė

  Sveiki , Rasa,
  labai nudžiugino Jūsų naujas postas tiklaraštyje. Aš abiem rankom už jį balsuoju. Tiklaraštis – kaip knyga, jau ne kartą vėl ir vėl paskaitau jūsiškį. Jūsų tiklaraštyje ne tik pažintinė informacija, bet ir sukaupta patirtis.Ir ,kaip pati pripažįstate, viskas sistematizuota.Todėl , jei galite, rašykite!
  Jūratė

  Atsakyti
 2. Ausra Alseikaite-Perminienė

  Na net nukaitau, paskaičius apie kritika lietuviškajam temperamentui (nes tai tiesa, gi niekada aš “ponia“ nekomentuoju ir nediskutuoju 🙂 ). Na būkim biedni bet teisingi, gali būt kad niekas ir nepasikeis, tad teks Rasa jums priimt sprendima ar su tuo gyvent ar ne 🙂 . O jei nuolatos sukasi mintys kad reikia parašyt kažka, tik vien dėlto kad reikia, tai tada geriau eikvokit energija ten iš kur gausit gražos ( manau reikia kartais pagalvot ir apie save) sėkmės 🙂

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Ačiū, Aušra 🙂 kitaip iš Tavęs ir nesitikėjau, tiesiai ir sąžiningai… just the way I like it 😉
   Tai va, čia gal tame ir esmė – na, nespaudžia man smegenų tas noras rašyti. Galbūt kažkiek ir išsikvėpusi jaučiuosi, ne tiek jau mažai visko ir prirašyta per n metų. Iš kitos pusės, gaila ir užmesti visą tą įdirbį. Tai, matyt, dar ir nemesiu… bet galvoju apie kažkokį kokybinį pokytį.
   Nors, turint galvoje kiek darbų laukia šiemet, greičiausiai tas pokytis turės palūkėti iki kitos žiemos. Trumpyn ir trumpyn tos žiemos, bent jau man 😀

   Atsakyti
   1. Ausra Alseikaite-Perminienė

    Oiii, nieko baisaus, palauksim mes tos kitos žiemos ir jūsu rašliavos 🙂 . O kas apie žiema tai tikrai, gi nesenai kastuvus sienon atrėmiau ( gruodi ), o jau spirgu visa eit i apkasus (čia pamišėliai tik taip 🙂 ). Bet pagal tai kokia pajūri žiema, tai nutiks greitu laiku. And I will be happy 😉

 3. Ilona

  Miela, Rasa – šis tinklaraštis yra vertybė, kuriai verta išlikti…Dėkoju už jūsų kruopštumą jį pildant – tekstai, foto…Dažnai paskaitinėju – semiuosi įkvėpimo, žinių…Taip – čia nėra grįžtamojo ryšio..Bet jūs esate jau tokio lygio žvaigždė šioje srityje, kad, manau jau nereikia komentarų…Turiu vilties, kad ateityje išleisite savo knygą, o šis tvarkingas, susistemintas tinklaraštis bus – knygos pagrindas. Dėkoju ir linkiu sėkmės kurti ir įkvėpti kitus tai daryti…

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Ilona, dėkui! Ir už ‘žvaigždę’, tame tarpe 😀
   Tiesą pasakius, yra tų kalbinimų dėl knygos, bet nesiryžtu kol kas. Neužgimus ji dar mano galvoje, gal dar kiek ankstoka. Bet… iššūkius aš mėgstu, tai kas žino 😀 Ačiū!

   Atsakyti
 4. Ramunė

  Sveiki, seniai laukiau naujo įrašo…Gal būt yra kokia techninė galimybė apjungti tinklaraštį ir facebook’ą, svarbesnius postus skelbiant ten ir čia.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki, Ramune. Taip, jau kuris laikas galvoju apie tinklapį, kuriame apjungčiau visas savo veiklas ir rašinius. Tikėtina, taip ir įvyks 🙂 bet kažin, ar anksčiau kitos žiemos :/

   Atsakyti
 5. Jurga

  Sveiki,
  Man šis tinklaraštis buvo kelio pradžia, tai kas atvėrė duris ir pakvietė pažvelgt toliau, giliau, atrast savo kryptį. Kiekvieno įrašo laukiu, bet Lietuvoj turbūt dauguma diskusijų verda FB, gal dėl to čia tylu. Jei rašysit, ir toliau skaitysiu 🙂

  Atsakyti
 6. Daiva

  Butu labai gaila, jei nusprestumete neberasyti. O kodel, tai ir pati atsakete. Visada laukiu nuotrauku, pastebejimu, pamastymu ir patarimu. Aciu Jums.

  Atsakyti
 7. Vilija Nik

  Labai norėčiau, kad Jūsų, Rasa, tinklaraštis gyvuotų, nes gaunu ne tik naujos informacijos, bet ir skaityti malonu,lyg vartytum puikiai parašytą žolynų knygą.
  Vilija

  Atsakyti
 8. Gabriele

  O aš labai pasigedau Jūsù tinklaraštyje! Nekomentuoju Jūsù įrašú, bet labai smagu skaityti tikrà tikrumà. Na o FB… tiesiog…

  Atsakyti
 9. G

  Oi vej.. Sis tinklarastis buvo meno kurinys su puikiomis nuotraukomis. O ar isliks augalu katalogas? Jis taip pat puikus, informatyvus, siuolaikinis. Rasosaugalai vienintelis tokio lygmens tinklarastis apie naturalistini apzeldinima Lietuvoje. Tik autore gali nuspresti, ar noretu testi rasyma, – visi juk suprantame, kiek laiko toks savanoriavimas reikalauja. Jei bus mokama prenumerata – as mielai (stai ir ne mygtukinis telefonas, he he :). Love love love

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Giedre, ačiū 🙂 pasijuokiau iš to ‘oi vej’ 🙂
   Augalų pardavimų apimtis mažinu, tikėdamasi pereiti daugiau į projektavimą ir konsultacijas. Bet gali būti, kad kažkokiame pavidale augalų aprašymai persikels į dar neišgvildentos formos buveinę. Be kokiu atveju, bandysiu dar reanimuoti tinklaraštį 🙂 Ačiū, kad sekate !

   Atsakyti
 10. Toma

  Laba diena, Rasa. Tinklaraštis ir FB yra du skirtingi dalykai; tarppusavy nekonkuruojantys, bet puikiai vienas kitą papildantys. Galbūt į tai ir vertėtų susikoncentruoti.

  Atsakyti
 11. Lina

  Būtų didžiulis mums (skaitytojams ir mokiniams) netekimas, jei nebetęstumėte šios veiklos, iš ties labai gaila. Labai dažnai atsiverčiu Jūsų tinklaraštį, vis laukdama naujų istorijų ir minčių. Manau daug yra tokių žmonių.. o dėl atgalinio ryšio – na, galima komentuoti tik tada, kai žinios bent jau apyligės 🙂 o iki tol, tik skaitai ir mokaisi.. :), o gal tai tik lietuviškas santūrumas..
  Iš mūsų skaitytojų pusės galima dažniau būtų “ačiū labai“ parašyti… tiesa sakant, nemandagu nepadėkoti už tiek daug žinių ir darbo pasidalinimo. Tiesa sakant, Facebookas jau smarkiai praranda savo svarbumą (tikrai, ieškant ankstenės informacijos, labai nepatogus įrankis), nemanau, kad labai jau verta į jį investuoti (patogus gal tik skelbiant einamąją informaciją – akcijas ar keliones), žmonės naikina savo profilius, informacijos platinimas labiau persikelia į kitas patogesnes platformas, pvz.: Instagram’ą. Manau, tinklaraštis savo išliekamąja verte yra artimiausias knygai, o visos kitos platformos, tai tik laikini žybsniai, labai greit nusibostantys ir praeinantys.

  Labai dėkui, p.Rasa, už Jūsų pasidalintas žinias ir tikrai lauksime tęsinio būtent šiuose puslapiuose.. 🙂

  Atsakyti
 12. Irma

  Tinklaraštį seku jau daug metų. Ir man asmeniškai buvo labai gaila, kai “išmigravote” į Facebook. Tai puikus įrankis paskleisti trumpą žinią, informuoti, bet jei norisi dalintis kažkuo daugiau, internetinis puslapis/ tinklaraštis – puiki terpė. Kita vertus, puikiai suprantu, kiek laiko tai atima ir kad kartais išties aplanko “išsisėmimo” jausmas. Atsakymas Jūsų, Rasa, viduje, Jūs jį žinote. Tik jei galite rinktis pauzę, nesirinkite taško 🙂 Įrašų ir knygos (tikiu, vieną dieną ji pasirodys), labai lauksiu!

  Atsakyti
 13. Daiva

  Aš retai ką komentuoju, bet pamilau daugiamečius žolinius visam gyvenimui tik per Jūsų tinklraščio įrašus. FB įrašai lyg smėlis tarp pirštų byra……..kažką matai -mažai kas lieka….

  Atsakyti
 14. Kristina

  Man visada labai gera skaityt ir čia, ir matyt FB… Jei tik yra jėgų – tai nemarinkit dar 😉

  Atsakyti
 15. Teresė

  Norėčiau paantrinti Linai: komentuoti tik “Ach“ ir “Oi“ labai jau lėkšta. Diskusijos būna vertos dėmesio tik tada, kai abiejų pusių žinios gali būti bent iš dalies lygintinos. Taigi, iš tokių žmonių kaip Jūs, Rasa, mes tik mokomės. Jūsų skelbiama informacija yra neįkainuojama: kiek beskaitytum užsienio garsių autorių patarimus, visai kitas reikalas, kada rašo juos išbandęs ir “prakošęs“ pro savitą Vilniaus apylinkių klimatą specialistas. Pritarčiau kažkieno aukščiau išsakytam siūlymui, kad tinklaraštis galėtų būti prenumeruojamas – mielai tapčiau prenumeratore.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Ačiū, Terese! Kol kas apie prenumeratą dar negalvoju – juk tai ir papildomas įsipareigojimas reguliariai gaminti kokybišką turinį 🙂 Bet ateityje galbūt kažkokia dalis informacijos bus prieinama tik prenumeratoriams. Gal… Reikia gerai išmąstyti, kaip tai padaryti tecniškai – o iki to laiko tiesiog rašysiu 🙂

   Atsakyti
 16. Kristina

  Sveika Rasa, tiesa sakant Jusu tinklarasti atradau visai nesenai. Taciau jis paliko man ispudi ir as vis griztu paskaityti, nes pamirstu kokias nors detales ar pavadinimus… 😊Labai saunu ir smagu, kad skiriate laiko straipsniams. Tai visiskai kitas formatas nei FB, kuriame gal nesijaucia to griztamojo rysio, bet jis turi isliekamaja verte. Tad laukiu nauju straipsniu!

  Atsakyti
 17. edis

  Nepamenu, kad paieškos rezultatuose kada būtų matomas rezultatas iš FB. O štai šitą priemonę pasiūlė, ir ji jau kuris laikas nagrinėjama, likusi pastoviai atversta. Neverta skubėti su sprendimais. Mygtukinis telefonas su interneto naršykle man taipogi tarnauja sąžiningai, per minutę įvertinu rūšies profilį, net jei rankos lengvai žemėtos. Išmanieji TF man juokingi savo trapumo, dydžio, valdymo būdo ir kainos deriniu. Feisbukas – atgyvensianti mada.

  Atsakyti
  1. Rasa Laurinavičienė Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki, Edi, ačiū už nuomonę 🙂 Aišku, socialinės medijos turi savų minusų, bet dažnai viskas priklauso nuo to, kaip naudoji. Čia kaip su ugnimi, gali būti ir geras, ir blogas dalykas tuo pačiu metu.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s